İlgini Keşfet

İçsel bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın?

 Kendin için, kendi hayat motivasyonunu bulmak için. Mesela belki de fotoğraf çekmek senin ilgi alanın içindedir ve sadece keşfedilmeyi  bekliyodur. Belki de bambaşka bir ilgi alanı. Bu günlerde hayata dair bir motivasyonumuz olmalı ki rutin işlerimizi  bile bu motivasyonun verdiği mutlulukla yapalım ve başarıyı içsel motivasyon ve mutlulukla sağlayalım. İşte bunlar için kendi içindeki ışığı keşfetmelisin. Bunu sadece sen yapabilirsin. Kendine sor ve kendini gözlemle belki de fotoğraf çekmek, vidyo çekmek ya da  bir şeyleri kaleme dökmek senin motivasyon çeşidindir. Fark et, ilk adımı at, kendini yokla ve içindeki ışığı keşfe çık.

FARK ETMEK : Seni en iyi sen bilirsin . Zihnindeki o ses ile konuş. İçinden  geçenleri  dışına yansıtmadığın, ama içten içe sende heyecan kıvılcımları oluşturan hobileri farket ve kendine bunu kazandır.

ADIM ATMAK: Korkma. Saçmalıyorum diye düşünme. Korkusuzca bir adım at. İyi, kötü, doğru,  yanlış farketmeden sadece yap ve içindeki heyecan kıvılcımlarını somutlaştır.   

Sana iyi gelen şeyi yapmak kendini daha çok sevmene sebebiyet verecektir. Hayattaki her şey kendini sevmekle başlar. Hayatına güzelliklerle dokunmak için bu ilk adımın olabilir. Hadi kendini ve ilgini keşfet.

YAZAR: SELEN DALGIÇ